Informacja Administratora

Instrumenty Muzyczne

Kochane dzieci, Cierpliwi rodzice

Dzisiaj zaproponuje Wam pomysły na stworzenie własnych instrumentów :)

1. Grzechotki z jajek z niespodzianką i łyżeczek plastikowych
Co będzie potrzebne :
- 2 łyżeczki plastikowe
- jajka plastikowe z jajka z niespodzianką
- taśma
- kasza lub groch lub kamyczki lub piasek lub co wam przyjdzie do głowy a co macie w domu
Wykonanie:
Do plastikowych jajek z jajka niespodzianki wsypujemy np groch i zamykamy. Umieszczamy jajko pomiędzy dwoma łyżeczkami i taśmą sklejamy obie łyżeczki tak by jajko z nich nie wypadło.
Każda grzechotka która napełnicie czymś innym będzie wydawała nieco inny dźwięk.

1. Grzechotki z plastikowych pudełek
Co będzie potrzebne:
- Plastikowe pudełeczka np po jogurcie
- szeroka taśma
- nożyczki
- kartka papieru
- kasza lub groch lub piasek itp
Wykonanie:
Odrysowujemy kształt „zamknięcie” kubeczka na kartce papieru, wycinamy, a wycięty kształt nakładamy na taśmę (na stronę z klejem). Do kubeczka wkładamy kaszę lub to co wybierzecie i zaklejamy przygotowanym „Zamknięciem”  i już mamy grzechotkę.
Wariacja na temat....
Zamiast plastikowych kubeczków można wziąć metalowe puszki lub zakręcane słoiki, w każdym przypadku dźwięk będzie inny.

1. „Pukawki”
- Tekturka
- Patyczek
- guziki np 5 szt
- sznurek
- klej
Wykonanie:
Wycinamy z tekturki 2 koło o takiej samej wielkości. Oba koła sklejamy ze sobą pomiędzy umieszczając patyczek.W sklejonym kole robimy tyle dziurek ile mamy guzików. W dziurki wkładamy sznurek a na drugim końcu przymocowujemy guziki.
Pamiętajcie sznurki nie mogą być dłuższe niż średnica koła.
Poruszając patyczkiem raz w prawo raz w lewo guziki uderzają o koło i wydają dźwięk.

1. Bębenek
Co jest potrzebne:
- Puszka
- Balon
- Nożyczki
- Gumka
Wykonanie:
Odcinamy część balonu i nakładamy ją na puszkę, by balon nie spadł nakładamy na niego gumkę.
Pukając palcami w balonik założony na puszkę usłyszymy dźwięk.

1. Gitara z pokrywki i gumek.
- Pokrywka
- Gumki np 4 szt (nie mogę być większe niż pokrywka)
- Patyczek
- Klej
Wykonanie:
Nakładamy na pokrywkę gumki i przyklejamy pokrywkę do patyczka i mamy gitarę.

Nie będę podpowiadać jak zrobić perkusję bo wydaje mi się że wszyscy w młodości używaliśmy do tego garnków i pokrywek ;)
Miłej zabawy
Magda K.
30.04.2020 r
- Dzieci poproście rodziców by włączyli Wam utworu granego na Harfie https://youtu.be/8HTQXy4nHRo posłuchajcie go uważnie i zastanówcie się czy dźwięk Harfy przypomina Wam dźwięk jakiegoś innego instrumentu (możecie spróbować narysować ten instrument).
A w wolnej chwili dorysujcie struny Harfy na obrazku (OTWÓRZ)
Miłej zabawy , Magda K.
29.04.2020
- Drodzy rodzice posłuchajcie razem z dziećmi, instrumentów muzycznych ( https://youtu.be/6y0LGu724lY  ).
Spróbujcie razem nazwać te instrumenty.
Dla podpowiedzi w galerii znajdziecie obrazki z nazwami różnych instrumentów ale nie ma tam wszystkich a inne są w różnych "odmianach" .
Ciekawe czy zgadniecie którego instrumentu nie ma a których jest więcej (różne "odmiany")?
Miłej zabawy, Magda K.
Muzyczne kolorowanki